Instagram sonunda DM’leri düzenlemenize izin veriyor

Bugün bu durum değişiyor. Meta, Instagram uygulaması için büyük bir uyarıyla birlikte nihayet DM düzenlemelerine izin veren bir yazılım güncellemesi yayınladı. Herhangi bir değişiklik yapmak için 15 dakikanız olacak.

Peki düzenleme nasıl çalışıyor? Doğrudan mesaj gönderip, eski bir üniversite arkadaşınıza “kazara” aşkınızı itiraf etmek gibi büyük bir hata yaptığınızı fark ettiğinizde, gönderilen mesajı basılı tutmanız yeterli olacak: bu açılır bir menü oluşturacak. “Düzenle”yi arayın ve gerekli değişiklikleri yapın.

Bugünkü güncellemeyle DM’lerde yapılan tek değişiklik bu değil. Ayrıca, devam eden konuşmalar durumunda yararlı olan, en sevdiğiniz doğrudan mesajlardan en fazla üçünü akışın üstüne sabitleyebilirsiniz. Bu, standart bire bir sohbetler ve grup sohbetleri ile yapılabilir. Konuşma sekmesini basılı tutun, açılır menüyü bulun ve harekete geçmek için “sabitle”ye dokunun.

Instagram sonunda DM’leri düzenlemenize izin veriyor

Güncelleme ayrıca kişisel tercihlere bağlı olarak okundu bilgilerinin açılıp kapatılmasını da kolaylaştırıyor. Günümüzün yeni özelliklerinin geri kalanı ise kozmetik. Yeni DM temaları var ve bazıları benzersiz animasyonlara sahip. Son olarak güncelleme, kolay erişim için favori çıkartmalarınızı DM’lerinize kaydetmenin bir yolunu sunuyor. Çıkartmaya basılı tutmanız yeterli; bir dahaki sefere istediğinizde orada olacak.

Meta Instagram’da sürekli değişiklikler yapıyor. Ocak ayında, kullanıcıların yalnızca yakın arkadaşlarının görebileceği ikincil bir fotoğraf ızgarasına erişmesine olanak tanıyan bir özelliği test etmeye başlamıştı. Geçen yılın sonlarında uygulamaya özelleştirilebilir hikaye şablonları eklendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x